Články

Hydraulickej ruky pri demolácii budov

Pre demoláciu budov sa využíva rada strojov, ktoré sú často založené na hydraulickej ruky. Tá sa následne osadzuje rôznymi nástrojmi pre búranie, nakladanie, strihanie a premiestňovanie materiálu.

Demolácie malých budov a líniových stavieb

Malé budovy sa obvykle búrajú pomocou bagra či dozéra. Pre demolácie malého rozsahu možno využiť kolesový bager či traktorbager s hydraulickou rukou, ktorá je osadená lyžicou alebo pneumatickým kladivom. Betónové a asfaltové vozovky, chodníky a rôzne oporné steny sú spravidla rozrábku pomocou pneumatických kladív.

Demolácie vysokých budov a špeciálnych konštrukcií

Vysoké budovy, železobetónové konštrukcie a rôzne oceľové prvky vyžadujú použitie špeciálnej demolačné technológie. Najčastejšie sa využíva bager osadený silnou hydraulickou rukou s hydraulickými nožnicami. Výhodou je vysoký dosah, možnosti naklápania do rôznych uhlov a vysoká efektivita. Rozstrihaný materiál je možné rovno triediť na depónie, či nakladať. Táto technológia je tiež veľmi šetrná, pretože dochádza k minimálnym otrasom a vzniká len malé množstvo prachu. Menej efektívne, a v súčasnosti málo využívané, je využitie hydraulickej ruky osadené búracím kladivom. Táto technológia je príliš pomalá v porovnaní s hydraulickými nožnicami.

Vypratanie a preprava materiálov

K vypratanie a nakladanie demolačných materiálov možno využiť priamo demolačné hydraulické nožnice či rôzne druhy bagrov. Pri menších stavieb sa s úspechom používajú univerzálne bagre s hydraulickou rukou a lyžicou, ktoré môžu vykonávať aj samotnú demoláciu. U väčších demolícií a v prípade použitia rôznych drvičov sa často využívajú aj kolesové nakladače.

 

Naša firma sa špecializuje na predaj hydraulických rúk za malotraktory, traktory a ATV pracovnej štvorkolky.

 

Ak je Vám niečo nejasné a potrebujete sa na čokoľvek opýtať ohľadom hydraulických rúk, neváhajte nás kontaktovať pomocou formulára nižšie alebo na uvedenom telefónnom čísle – radi Vám s výberom hydraulickej ruky pomôžeme.

Dodávatelia

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor JPJ Forest Kreisi Metall OÜ Next Hydraulics srl Pentin Paja Oy Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB