Bazár

Aj bazarové tovar môže poslúžiť ako to nové

Bazarové tovar je pre mnohých z nás lákavejšie ponukou a to hlavne vďaka nižšej cene. Pri výbere zánovního produktu z druhej ruky je potrebné brať do úvahy hneď niekoľko aspektov. Nikto sa predsa nechce pri kúpe napáliť, aby následne rovnako musel zakúpiť nový kus vybraného tovaru. Pripravili sme si pre Vás preto niekoľko tipov a rád, ktorými by ste sa pri výbere mali riadiť.

  1. Nebojte sa porovnávať ceny tovarov. Nie vždy Vám totiž predávajúci ponúka naozaj nižšiu cenu. Porovnávajte aj popis daného produktu, o ktorý máte záujem. Skoršie majitelia majú tendenciu svoju ponuku prikrášľovať.
  2. Pokúste sa o predávajúcim zistiť nejaké informácie, aby ste sa vyhli tomu, že daný človek nebude existovať a vlastne nepredáva vôbec nič. Môžete sa tak stať obeťou podvodu. Nechajte si preto poslať aj ďalšie fotografie, ktoré budú potvrdzovať vážnosť inzerátu.
  3. Zistite si od súčasného majiteľa čo najviac informácií o tovare. Pýtajte sa na stav, funkčnosť, prípadné opravy a pod. Môžete sa tak vyvarovať tomu, že kúpite mačku vo vreci.
  4. Pokiaľ sa s predávajúcim dohodnete na cene a konečné kúpe bazárového tovar, radšej si pre neho priblížite osobne. V prípade, že ide o tovar s menšími rozmermi, ktoré si môžete nechať zaslať poštou, nie vždy Vám skutočne môže prísť.
  5. Snažte sa vyberať také tovar, na ktoré sa stále vzťahuje záruka a predávajúci má doklad o kúpe. Ten si samozrejme nechajte odovzdať spoločne s kúpeným produktom. V prípade poruchy ho môžete reklamovať u špecializovaného servisu.
  6. Pamätajte, že pri nákupe v bazáre nemáte možnosť odstúpiť od zmluvy bez udania dôvodu, keďže predávajúci je väčšinou len fyzickou osobou, ktorá nepodniká. Vzniká tak vzťah dvoch nepodnikateľov.
 

Použitá hydraulická ruka

Kvalitná hydraulická ruka nie je vždy práve lacnou záležitosťou, oplatí sa preto popremýšľať aj o nákupe z bazáru. Síce venujete viac úsilia vyhľadávanie vhodnej ponuky a pri nákupe budete musieť byť obozretní, však usporíte nemalú čiastku. S nákupom môže pomôcť najmä spoľahlivý a poctivý bazár ako je ten náš, kde máte zo zákona polročnú záruku funkčnosti. Na rozdiel od nákupu na inzerát je nákup cez bazár predsa len oveľa bezpečnejšie.

Nakupujte u spoľahlivých predajcov

Pred nákupom venujte pozornosť aj tomu, od koho kupujete. Zo zákona síce máte pol roka záruku na funkčnosť, ale pri nákupe bez dokladu na inzerát, ktorý ste videli napríklad v novinách, ju budete ťažko uplatňovať. Zavedený profesionálne bazár má obvykle skúsených zamestnancov a ponúkaný tovar si vopred preverí, prípadne dokáže poškodené výrobky zrepasovat či opraviť. Výhodou spravidla býva aj výber z viacerých rôznych kusov na jednom mieste, takže nemusíte strácať čas obchádzaním okolitých obcí a prehliadaním niekoľkých ponúk.

Nákup hydraulickej ruky v bazare

Pri nákupe si vyhliadnutú hydraulickou ruku dobre prezrite a v maximálnej miere skontrolujte stav a funkčnosť. Ak sa vám stav úplne nepáči, radšej nekupujte alebo si nechajte čas na rozmyslenie a pozrite si ďalšie ponuky. Solídny predajca určite nemá problém spísať pri predaji preberací protokol a prípadne zdokumentovať stav, aby nedošlo k neskorším sporom. Venujte pozornosť pohyblivým častiam, čapom, piestom a hydraulike, ak má hydraulická ruka vlastný agregát, vyskúšajte ho. Určite tiež nezabudnite skontrolovať stav nosných častí, či neboli pri predchádzajúcej manipulácii poškodené, nemajú trhliny a nie sú prorezlé či inak narušenej. Overte si tiež prípadné atesty a certifikáty k ponúkanej hydraulickej ruky, najmä u väčších modelov určených pre ťažšie práce.

Po nákupe

Zakúpenú hydraulickú ruku dôkladne skontrolujte a vymeňte prípadné poškodené časti. Môže sa jednať o rôzne drobné diely, hydraulické hadice v zlom stave a podobne. Vymeňte olej a všetko vyčistite a namažte, prípadne natrite odreté časti. Pokiaľ sami nie ste znalci, radšej zverte montáž a zapojenie odborníkom. Hydraulická ruka je pomerne silné zariadenie a najmä väčšie modely môžu dvíhať až niekoľko ton. Prípadnej havárie kvôli nevhodnej údržbe alebo montáži skončí v lepšom prípade ujmou na majetku, ale môže dôjsť aj k vážnym poranením. Radšej preto nakupujte u spoľahlivého predajcu a zakúpenú hydraulickú ruku pred uvedením do praxe radšej zverte odbornému servisu.

Naše stránky  tiež ponúkajú možnosť vloženia bazárového inzerátu Vašej hydraulickej ruky. Ponuka bude umiestnená v špeciálnej sekcii u nás na webe. Chcete predať staršie hydraulickú ruku? Kontaktujte nás prosím alebo nám priamo na e-mail info@hydraulicka-ruka.sk pošlite niekoľko fotografií Vašej hydraulickej ruky a jej krátky popis.

Dodávatelia

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor JPJ Forest Kreisi Metall OÜ Next Hydraulics srl Pentin Paja Oy Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB