Články

Veľká hydraulická ruka

Hydraulická ruka je veľmi univerzálny nástroj, ktorý možno použiť takmer na všetkých typoch vozidiel. Vyrába sa v nepreberné škále tvarov, dĺžok a nosnosťoch, takže vyhovie takmer všetkým potrebám zákazníkov. Na hydraulickú ruku možno montovať širokú paletu rôznych hláv, ako sú napríklad žeriav, navijak, kliešte, drapák, pôdne vrták, lyžice, kosačka či stínacia a procesovací hlavice na drevo.

Veľká hydraulická ruka

Silné a výkonné veľké hydraulické ruky sa využívajú na rôznych typoch bagrov, traktorov a nákladných automobilov. Maximálny dosah sa zvyčajne pohybuje okolo piatich až šiestich metrov a sú schopné zdvihnúť aj niekoľko ton. Podobné výkony samozrejme vyžadujú veľmi pevnú konštrukciu, patričnú protiváhu v podobe ťažkého vozidla a takmer vždy aj podpery. Obvykle bývajú napojené priamo na hydraulický okruh vozidla, ale niektoré silnejšie modely používajú ešte ďalšie dodatočný agregát.

Bagre najčastejšie využívajú všemožné druhy lyžíc a drapákov, prípadne pôdne vrtáky a pneumatické kladivo. Na nákladných autách sa najčastejšie stretávame s žeriavy, pomerne rozšírené sú aj rôzne drapáky a kliešte na drevo. Traktory často využívajú napríklad vyžínacie hlavy a v lesnom hospodárstve rôzne navijaky, kliešte a drapáky. Samostatnou kapitolou sú špeciálne stroje používané v lesníctve, napríklad vyvážačky a harvestory. Vyvážačky sú zvyčajne vybavené kliešťami a navijaky, harvestory mávajú kombinovanej stínacie a procesovací hlavice, ktoré zároveň slúži aj k nakladanie dreva. Tieto všetky druhy príslušenstva je možné ovládať pomocou veľkých hydraulických rúk.

Naša firma sa špecializuje na predaj hydraulických rúk pre drapáky za malotraktory, traktory a ATV pracovné štvorkolky, ale v ponuke máme aj kvalitné rotátory na hydraulickej ruky.

 

Ak je Vám niečo nejasné a potrebujete sa na čokoľvek opýtať ohľadom hydraulických rúk či pridruženého príslušenstva, neváhajte nás kontaktovať pomocou formulára nižšie alebo na uvedenom telefónnom čísle – radi Vám s výberom hydraulickej ruky pomôžeme

Dodávatelia

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor JPJ Forest Kreisi Metall OÜ Next Hydraulics srl Pentin Paja Oy Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB