Články

LKT 80 ako ho nepoznáte

Spoločnosť JPJ Forest, s.r.o. je oficiálnym zastúpením značky FARMA pre český a slovenský trh. FARMA je renomovaným škandinávskym výrobcom lesníckej techniky a jej hydraulické žeriavy / ruky patrí k najobľúbenejším v Európe. Hydraulické žeriavy FARMA sú členené najmä na základe dosahu, ktorý začína na hodnote 3,8 metra a končí najväčším typom s dosahom 8,5 m.

Mnoho dodávateľov služieb v lesníctve stále využíva legendárne stroje LKT (rôzne typy rôzneho dátumu výroby) pre svoju obživu. Tieto stroje tu nie je nutné predstavovať a ani uvádzať ich nesporné výhody. Avšak jednou z hlavných výhod je tá, že stroje sú cenovo dostupné a v „ československých “ lesoch veľmi rozšírené. Vďaka tejto skutočnosti sa nás zákazníci často pýtajú, či je možné lesnícke žeriavy FARMA namontovať práve na ich stroje LKT. Hydraulické ruky FARMA sú cenovo dostupné, a preto si ich môžu dovoliť zakúpiť aj malé spoločnosti a živnostníci a uľahčiť si tak svoju každodennú drinu.


LKT (Lakatoš)

Využitie hydraulickej ruky FARMA C 6,3 na LKT 80

Navštívili sme jedného z našich zákazníkov, ktorý momentálne pracuje v Kašperských Horách a diskutovali sme s ním o výhodách, ktoré mu hydraulický žeriav FARMA C 6,3 (dosah 6,3 metra) namontovaný na jeho stroji LKT 80 (r.v. 1980) poskytuje. Hydraulickú ruku na stroji využíva ako na skládke, tak aj pri vlastnej práci v rúbanisku. Zákazník stále približuje drevo v celých dĺžkach alebo dlhších výrezoch na OM, kde po následnej manipulácii využíva žeriav k triedenie dreva a na vytváranie hrania podľa sortimentov, na čo je zo strany odberateľov dreva kladený čoraz väčší dôraz a nároky. Hydraulický žeriav je tiež veľmi často využívaný aj pre uľahčenie a zrýchlenie práce v rúbanisku. Medzi najčastejšie úkony patrí premiestnenie kmeňov rúk čelami k sebe, čím sa veľmi zníži počet vystupovaní a nastupovaní do stroja ako obsluha vytvorí úväzok, s ktorým sa už vydá na OM. Často možno tiež žeriavu využiť na obracanie celých kmeňov pri odvetvovaní. Všetky tieto úkony zvyšujú rýchlosť, efektivitu a komfort tejto náročnej práce a to pri vynaložení prijateľných finančných prostriedkov.

LKT 80

Montáž hydraulickej ruky

Zo skúseností našich zákazníkov vyplýva, že najvýhodnejšie je montáž na zadnú časť nosného stroja, ktorá nevyžaduje žiadne náročné ani nákladné úpravy. Hydraulický systém žeriavu má celkom nízke nároky (tlak 170 – 200 bar a prietok 20 – 50 l/m), a preto je výhodné použiť na jeho pohon čerpadla riadenia nosného stroje, ktoré vo väčšine prípadov vyhovuje.

Ak by ste chceli vedieť viac informácií o montáži alebo prípadnej vhodnosti hydraulickej ruky práve pre Váš stroj, kontaktujte nás prosím na tel. Čísle +420 773 202 321 alebo nám dotaz zašlite na info@hydraulicka-ruka.sk, radi Vám poradíme.

LKT 80 ako ho nepoznáte

Dodávatelia

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor JPJ Forest Kreisi Metall OÜ Next Hydraulics srl Pentin Paja Oy Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB