Články

Stínacia hlavica Tapio

Sekčná stínacia hlavice Tapio

Spoločnosť JPJ Forest, s.r.o. je výhradným dovozcom sekčných stínacia hlavíc fínskeho výrobcu Tapio pre Českú a Slovenskú Republiku.

Sekčná stínacia hlavice sú na rozdiel od klasických harvestorových hlavíc (pulzných) oveľa lacnejšie a ľahšie, a preto je možné namontovať aj na veľmi rozšírené hydraulickej ruky používané na všeobecne známych „vyvážačkách za traktor“. Harvestorová technológia ťažby dreva sa týmto stáva konečne dostupnú aj pre živnostníkov a menšie podniky.

Čím sú sekčné stínacie hlavice Tapio unikátne?

Unikátnosť a výnimočnosť týchto hlavíc spočíva v ich univerzálnosti (možno namontovať na všetky bežné typy hydraulických rúk), nízkej hmotnosti, unikátne konštrukcie a v cenovej dostupnosti. Fínska značka Tapio dodáva hlavice na všetky kontinenty sveta. Tapio je vybavené vlastným hydraulickým rozvádzačom, ktorý ovláda lištovou reťazovú pílu, odvetvovacia nože, naklápanie hlavice, atď. Tieto hlavice rúbe (max. urez podľa zvoleného typu), odvětvují a sortimente, tzn. plne nahradí harvestor a pritom sú namontované na univerzálnom nosiči, akým môže byť napr. UKT, LKT, poľnohospodársky traktor, bager atp.

Ovládanie hlavice je riešené pomocou digitálnej riadiacej jednotky (predvoľby sortimentace, kubírování, atď.) Z kabíny nosného vozidla. Združené ovládanie hydraulickej ruky (hydraulického žeriavu) a stínacia hlavice možno riešiť aj pomocou joystickov (nadštandardná výbava).

Možnosť zapojenia hlavice na Váš stroj je závislá od viacerých faktorov:

  • Zdvíhacia sila a dosah hydraulickej ruky /žeriavu
  • Výkon hydraulického čerpadla (prietok a tlak oleja) – možno tiež riešiť externým čerpadlom
  • Typ použitého rotátora (foto koncovej časti Vašej hydraulickej ruky / žeriavu).

Prípadná výmena rotátora je nepríliš nákladnou položkou v obstaranie tejto technológie. Potrebný rotátor máme vo väčšine prípadov skladom, pretože sme oficiálnymi zástupcami popredného svetového výrobcu rotátorov Baltrotors pre ČR a SR (www.rotatory.sk).

Neváhajte nás prosím kontaktovať. Radi Vám poradíme s výberom vhodnej stínacia hlavice pre Váš stroj. (tel .: 773 984 518, e-mail: info@jpjforest.com

„Prestaňme nadávať, že nám harvestory berú prácu, vezmime prácu my im!“

Dodávatelia

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor JPJ Forest Kreisi Metall OÜ Next Hydraulics srl Pentin Paja Oy Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB