Články

Hydraulická ruka v záchrannom systéme

Hasičské záchranné zbory využívajú pri živelných pohromách a rôznych nehodách špeciálne hydraulické zariadenia. Najčastejšie sa používa hydraulická ruka pre vyslobodzovanie alebo pre manipuláciu s nebezpečnými materiálmi.

Napájanie hydrauliky

Mobilná hydraulická ruka vyžaduje aj mobilný zdroj hydrauliky. Používajú sa rôzne hydraulické agregáty, ktoré môžu byť motorové či elektrické. Často vedia naraz napájať až dva prístroje. Hydraulická kvapalina je vedená vysokotlakovými hadicami, ktoré môžu mať dosah až 50 m.

Vyslobodzovacie hydraulické nástroje

Mobilné hydraulické nástroje sa najčastejšie využívajú k vyslobodzovanie osôb pri haváriách a živelných pohromách. Veľkou výhodou je ich vysoká mobilita aj v oblastiach, kam sa nedá dostať ťažkú techniku. Základom nástroja je väčšinou hydraulická ruka, na ktoré sú osadené strihacie či rozťahovacia nožnice. Strihacie nožnice sa obvykle používajú pri vyslobodzovaní osôb zo zdemolovaných vozidiel. Rozťahovacie nožnice, prípadne hydraulické vyslobodzovacie vojne, môžu slúžiť na roztiahnutie alebo nadvihnutie častí, ktoré nie je možné inak premiestniť či odstrániť.

Manipulačná hydraulická ruka

V hasičských záchranných zboroch aj v bezpečnostných zložkách sa používa rad špeciálnych prípravkov a robotov pre manipuláciu s nebezpečnými látkami. Bežná sú napríklad robotická zariadenia s hydraulickou rukou pre manipuláciu s výbušninami. Roboti s hydraulickou rukou môžu vykonávať manipuláciu s nebezpečnými látkami bez ohrozenia zdravia obsluhy. Môžu tiež vykonávať prieskum v oblastiach zamorených jedovatými látkami, radiáciou a ďalšími škodlivinami.

 

Naša firma sa špecializuje na predaj hydraulických rúk za malotraktory, traktory a ATV pracovné štvorkolky najmä do lesného priemyslu.

 

Ak je Vám niečo nejasné a potrebujete sa na čokoľvek opýtať ohľadom hydraulických rúk za traktor alebo malotraktor, neváhajte nás kontaktovať pomocou formulára nižšie alebo na uvedenom telefónnom čísle – radi Vám s výberom hydraulickej ruky pomôžeme.

 

Dodávatelia

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor JPJ Forest Kreisi Metall OÜ Next Hydraulics srl Pentin Paja Oy Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB