Články

Drapáky pre hydraulickú ruku

Pre nakladanie drobného či sypkého materiálu možno s úspechom využiť rôznych druhov lecnických drapákov. Podľa veľkosti a typu možno drapáky využívať na takmer všetkých typoch vozidiel. Používajú sa dvojčeľusťové drapáky na sypký materiál, ale tiež rôzne druhy so štyrmi, prípadne piatimi čeľusťami napríklad pre nakladanie šrotu, odpadu a ďalších materiálov.

Lesnícke drapáky pre jemnozrnné sypké materiály

Pre nakládku a vykládku sypkých materiálov sa využívajú klasické dvojčeľusťové drapáky, ktoré podľa potreby môžu byť vybavené zuby či hladkým okrajom. Najčastejšie sa drapáky využívajú v doprave pri manipulácii napríklad s pieskom, štrkom alebo zeminou. Často môžeme vidieť bagre s drapákmi najmä v železničnej a lodnej doprave, v ťažobnom priemysle a zriedkavejšie aj na nákladných automobiloch. Malé drapáky možno montovať aj na malé hydraulickej ruky a to napríklad pre dodávky, vozíky a štvorkolky.

Drapáky pre hrubé materiály

Vícečelisťové drapáky sa často používajú pri manipulácii so šrotom, odpady, sutín, uhlím a ďalšími podobnými materiálmi. Tento typ drapákov zvyčajne dosahuje väčších rozmerov a typické využitie je napríklad na železnici, v lodnej doprave a v odpadovom hospodárstve. Dokáže si ľahko poradiť s rôzne hrubým materiálom, keď napríklad v zberných surovinách môže jeden druh drapáka manipulovať s drobným odpadom, ale aj s celými vraky automobilov. Drapáky s viac čeľusťami majú spravidla špicatý tvar, a preto sa príliš nehodia k naberaniu jemných sypkých materiálov, akými sú napríklad piesok alebo zemina.

Naša firma sa špecializuje na predaj hydraulických rúk pre drapáky za malotraktory, traktory a ATV pracovné štvorkolky, ale v ponuke máme aj kvalitné rotátory na hydraulickej ruky.

 

Ak je Vám niečo nejasné a potrebujete sa na čokoľvek opýtať ohľadom hydraulických rúk či drapákov, neváhajte nás kontaktovať pomocou formulára nižšie alebo na uvedenom telefónnom čísle – radi Vám s výberom hydraulickej ruky pomôžeme

Dodávatelia

AS Fors MW AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor JPJ Forest Kreisi Metall OÜ Next Hydraulics srl Pentin Paja Oy Riuttolehto Oy Tizmar snc Unimet AB